Skapamer är vår systerbutik - välkommen!
Skapamer.se är en nätbutik som säljer pyssel- och hobbymaterial, konstnärsmaterial, tyger och sybehör, garner och pärlor. Butiken strävar efter att ha ett så heltäckande sortiment som möjligt när det gäller produkter för skapande.
Upptäck hur enkelt det är att handla material för hobby och hantverk på nätet. Du kan botanisera bland produkterna i lugn och ro – dygnet runt. Skapamer.se har snabba leveranser och en tillgänglig och kunnig kundtjänst. Välkommen att höra av dig om du har några frågor.
Konstnärsmaterial
Skapamer säljer färger för olika tekniker: akryl, akvarell, olja och gouache. Du kan köpa enskilda färger eller prisvärda färgpaket. Vi har också olika typer av penslar, medier, dukar, pannåer och papper. Vi säljer konstnärsmaterial från välkända märken med hög kvalitet.
Sprayfärg
Om du inte har upptäckt allt du kan göra med sprayfärg så är det dags att greppa sprayburken nu. Det är makalöst vilken skillnad man kan åstadkomma. Ändra lätt färg på möbler och inredningsdetaljer. Ge loppisfynd en ny kostym. Haka på metallictrenden och ge dina föremål ett lager guld- eller kopparfärg.
Garner och tyger
Skapamer har ett brett sortiment av garner och tyger för olika ändamål. Vi säljer tyger som passar till såväl inredning som mode. Vi säljer garn från populära och prisvärda varumärken. Du finner bomullsgarn, olika typer av ullgarn, syntetgarn och blandgarn.
Besök Skapamer.se – din pyssel- och konstnärsbutik på nätet!